Nowoczesne Systemy Grzewcze i Sanitarne
Modern Heating and Sanitary SystemWENTYLACJA, KLIMATYZACJA
VENTILATION, AIR CONDITIONING
+48 71 78 78 333
+48 607 700 778
Interam sklelp internetowy

Kominki z płaszczem wodnym

Termokominek LAVA wyróżnia przede wszystkim jakość wykonania i materiały użyte do jego produkcji. Podstawą całego rozwiązania jest płaszcz wodny otaczający komorę spalania.

Wszystkie Termokominki LAVA spełniają surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników, określone w stosownych dyrektywach i normach. Oznacza to również, że nasze produkty mogą być sprzedawane we wszystkich krajach Unii Europejskiej; oznakowanie CE zastępuje regionalne aprobaty i dopuszczenia techniczne.

Wykonany jest on ze stalowej blachy niskowęglowej wyższej jakości o symbolu DD11 (wzbogaconej dodatkiem manganu i alumnium). Jej skład chemiczny i struktura zapewnia wysoką odporność termiczną oraz trwałość przy dużych różnicach temperatur. Jednym z czynników decydujących o trwałości urządzenia jest sposób wykonania spawów. W przypadku produktu LAVA proces produkcji przebiega przy wykorzystaniu nowoczesnej i w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Za wykonanie spawów łączących elementy korpusów Termokominków odpowiedzialne są roboty spawające w osłonie gazów szlachetnych.

Jako jedyna z firm działających na rodzimym rynku kominków z płaszczem wodnym LAVA oferuje urządzenia, w których zastosowano opatentowany system trzystopniowej regulacji przepływu powietrza i spalin. W skład tego systemu wchodzą przepustnice: by-pass, powietrza pierwotnego oraz regulacji wstępnego ciągu kominowego. Zastosowanie przepustnicy typu by-pass umożliwia np. pracę Termokominka poza sezonem grzewczym.

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest zwiększenie powierzchni wymiany ciepła ze spalin poprzez zastosowanie dwóch lamel wodnych. Dzięki odpowiedniej pojemności płaszcza wodnego (58-99 l w zależności od modelu) oraz dużej powierzchni wymiany ciepła, wynikającej z rozwiązań konstrukcyjnych urządzenia, w ofercie LAVA znajdują się Termokominki o mocy nominalnej od 18 do 34 kW. Pozwala to na całkowite pokrycie zapotrzebowania na ciepło w budynkach do ok. 500 m2 oraz jednoczesne efektywne wytwarzanie ciepłej wody użytkowej.
Wśród szerokiej gamy Termokominków LAVA dostępne są również modele wyposażone w wężownicę zainstalowaną w stropowej części płaszcza wodnego. Wężownica ta może znaleĽć zastosowanie zarówno do wytwarzania ciepłej wody użytkowej, jak i może zostać wykorzystana do zabezpieczenia Termokominka przed przegrzaniem, także w sytuacji braku energii elektrycznej.

Przekrój Termokominka

Oto wzorcowa instalacja kominka z płaszczem wodnym połączona z centralnym ogrzewaniem: grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym. Instalacja jest zarazem wystawą, którą można zobaczyć pracującą w naszym oddziale w Świdnicy / TESAN tel. +48 74 852 18 01

Grupa SBS