Nowoczesne Systemy Grzewcze i Sanitarne
Modern Heating and Sanitary SystemWENTYLACJA, KLIMATYZACJA
VENTILATION, AIR CONDITIONING
+48 71 78 78 333
+48 607 700 778
Interam sklelp internetowy

WYMIENNIKI I ZASOBNIKI C.W.

Zasobniki i wymienniki c.w.u. służą do podgrzewania i magazynowania ciepłej wody.
Urządzenia te powinny charakteryzować się dużą odpornością na korozję, dlatego firma Kospel do ich produkcji stosuje wyjątkową, pierwszą w Polsce, w pełni zautomatyzowaną linię do emaliowania proszkowego.
Zbiorniki wykonane z wysoko gatunkowej stali trafiają do komory, w której równomiernie na całej powierzchni nanoszona jest warstwa emalii o optymalnie dobranej grubości.
Taka technologia w przeciwieństwie do tradycyjnego „emaliowania mokrego” znacząco poprawia jakość emaliowanej powłoki a co za tym idzie trwałość zabezpieczanego w ten sposób urządzenia.
W ofercie firmy Kospel dostępne są również zasobniki i wymienniki c.w.u. ze stali kwasoodpornej.

o produktach

Przepływowe ogrzewacze wody

Elektronicznie sterowane ogrzewacze przepływowe są bardzo poszukiwanym rozwiązaniem problemu ciepłej wody. Ogrzewanie wody w miejscu i czasie jest zdecydowanie najbardziej ekonomicznym sposobem na komfort ciepłej wody. Dotyczy to budownictwa jedno-, wielorodzinnego, jak również kuchni, sanitariatów, biur, przedsiębiorstw, a także zakładów produkcyjnych. Bardzo wysoka sprawność elektronicznych ogrzewaczy oraz możliwość podłączenia kilku punktów poboru wody do jednego urządzenia pozwala nie tylko na oszczędność energii, ale i obniżenie kosztów inwestycyjnych. Oferowana przez STIEBEL ELTRON gama produktów jest szeroka, w zależności od wymagań Użytkownika:

o produktach ....

Wymienniki i zasobniki c.w.u , ogrzewacze

Oferujemy porzepływowe ogrzewacze wody markowe i  energooszczędne z uwagi na pobór prądu tylko podczas poboru wody. W układach indywidualnego (jednopunktowego) zaopatrywania w ciepłą wodę, dobrze dobrany ogrzewacz przepływowy zapewni wysoki komfort korzystania z c.w.u. Ogrzewacze tego typu charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz prostą i niezawodną konstrukcją. Odrębną grupę ogrzewaczy przepływowych stanowią ogrzewacze trójfazowe (dużych mocy). Pracują one jako urządzenia ciśnieniowe i dostarczają ciepłą wodę do kilku punktów jej poboru. Dostępne są modele sterowane hydraulicznie oraz bardziej zaawansowane technologicznie modele ze sterowaniem elektronicznym. Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu urządzenia, grzałki mogą pracować impulsowo, co gwarantuje stabilizację temperatury wody z dokładnością do 1°C, co zaś wpływa na mniejsze zużycie energii.

Gazowe podgrzewacze przepływowe wody służą do podgrzewania bieżącej, wodociągowej wody użytkowej. Urządzenia te przygotowują ciepłą wodę w systemie przepływowym. Są to urządzenia wiszące. Junkers oferuje szeroki asortyment przepływowych podgrzewaczy wody, w zależności od wielkości mocy, rodzaju zapłonu i rodzaju gazu.

Najważniejsze korzyści:

  • najmniejsze wymiary urządzeń na rynku
  • nowoczesne rozwiązania technologiczne - HydroPower (generator hydrodynamiczny zasilający zapłon elektroniczny)
  • oszczędność - mniejsze zużycie gazu
  • bezpieczeństwo - trójstopniowy system zabezpieczeń
  • atrakcyjny design


Dostępne wersje urządzeń:

  • 3 typy urządzeń w zależności od rodzaju zapłonu (W-2E - zapłon ręczny elektroniczny, WRP-2B - zapłon automatyczny elektroniczny, WRDP-2G - zapłon za pomocą generatora hydrodynamicznego)
  • 3 wielkości mocy - 19,2 kW; 23,6 kW; 30,5 kW
  • wszystkie urządzenia fabrycznie przystosowane są do spalania gazu GZ 50; możliwość przezbrojenia na gaz: GZ 35, GZ 41,5 i propan)


Zasadą działania wymienników poziomych jest podgrzewanie i magazynowanie ciepłej wody do celów użytkowych. W tym celu współpracują one z kotłami c.o. Podgrzewanie wody odbywa się za pomocą wężownicy umieszczonej w zbiorniku. W przypadku wymiennika dwupłaszczowego, czynnik grzewczy przepływa w przestrzeni miedzy zewnętrzną ścianką zbiornika, a wewnętrzną ścianką płaszcza grzewczego.

Zasobniki poziome magazynują wodę użytkową, która została podgrzana w zewnętrznym źródle ciepła np. w piecu z trzonem kuchennym (tak zwaną cegiełką).

Wszystkie te urządzenia można wyposażyć dodatkowo w elektryczny moduł grzewczy.
ME 1,5 kW lub 2,0 kW.

Wymienniki dwupłaszczowe VPA

ImageVPA to wymienniki służące do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej. Przeznaczone są przede wszystkim do łączenia z gruntowymi pompami ciepła. Podgrzewacze składają się z wewnętrznego cylindra ciepłej wody umieszczonego w podwójnym płaszczu z blachy stalowej, w którym znajduje się czynnik ogrzewający c.w.u. 

Wymienniki dwupłaszczowe VPAS

ImageVPAS to wymienniki służące do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej, specjalnie zaprojektowane do współpracy sytemu pompy ciepła z kolektorami słonecznymi czy kominkiem z płaszczem wodnym. VPAS posiada zbiornik ciepłej wody użytkowej umieszczony w zewnętrznym stalowym płaszczu, przez który przepływa woda grzewcza.

Zasobniki c.w .u. KELLER 120 i 150 l

Zasobniki c.w.u. KELLER z wężownicą spiralną przeznaczone są do podgrzewania i gromadzenia
c.w.u. dla potrzeb gospodarstw domowych i obiektów użyteczności publicznej.
Dedykowane są do współpracy z kotłami jednofunkcyjnym KELLER Windsor oraz
kotłami gazowymi i olejowymi innych producentów.
Powyższe produkty dostępne są w wersjach o pojemności 120 i 150 l.

Grupa SBS