Nowoczesne Systemy Grzewcze i Sanitarne
Modern Heating and Sanitary SystemWENTYLACJA, KLIMATYZACJA
VENTILATION, AIR CONDITIONING
+48 71 78 78 333
+48 607 700 778
Interam sklelp internetowy

Kocioł Windsor New

Nowe kotły kondensacyjne z grupy Windsor, to urządzenia umożliwiające oszczędne i pewne wykorzystanie techniki kondensacyjnej przy spalaniu gazu, uzyskujące wysoką sprawność użyteczną nawet do 107,8%. Urządzenia przy kompaktowych wymiarach skonstruowane są według najnowszych technologii. Zastosowane komponenty renomowanych światowych producentów gwarantują niezawodną pracę i bezpieczne użytkowanie.
Urządzenia dostępne są zarówno w wersji jedno- jak i dwufunkcyjnej, w wielu wariantach mocowych: -20 kW, -25 kW, -35 kW, - 50 kW, co pozwala na dokładne dopasowanie kotła do każdej instalacji cieplnej.

Ważnym elementem wyróżniającym koty kondensacyjne firmy Termet jest wymiennik ciepła, z najnowszą technologią „zimnych drzwi”, która  umożliwia obniżenie temperatury zewnętrznej części wymiennika do 30°C. Ma to dwie istotne zalety – bezpieczeństwo i komfort serwisowania oraz obniżenie strat ciepła do 10 W. Jak zostało to osiągnięte? Wymiennik ciepła skonstruowany jest z blachy nierdzewnej. Wewnątrz „drzwi palnika” zamontowana jest przegroda termostatyczna, którą opływa mieszanka powietrzno gazowa, odbierając od niej ciepło.

W urządzeniach zastosowany jest palnik Premix ze stali szlachetnej o niskiej emisji NOx. Szczególną jego zaletą jest system wewnętrznego mieszania powietrza z gazem, czego efektem jest bardziej precyzyjne i czystsze spalanie. Dodatkową zaletą palnika jest automatyczna adaptacja do rodzaju i jakości spalanego paliwa, dzięki czemu przy dopasowaniu kotła do odpowiedniego typu gazu wystarczająca jest regulacja, bez konieczności wymiany dysz.

Modulowany wentylator obniża zużycie energii, a nowatorska konstrukcja dyfuzora znacznie obniża poziom hałasu pracy kotła. Godne uwagi jest to, że niezależnie od długości systemu powietrzno-spalinowego, kocioł utrzymuje stały poziom CO₂.

Na cichą pracę urządzenia wpływa również położenie dyfuzora za wentylatorem oraz użycie w budowie elementów nierezonujących.

Urządzenia mają konstrukcję niezwykle przyjazną dla instalatora, czy serwisanta. Z myślą o tej grupie odbiorców z urządzeń wyeliminowana została komora powietrzna, dzięki czemu  dostęp do wszystkich podzespołów kotła jest zdecydowanie łatwiejszy. Dodatkowo komponenty urządzenia montowane są na szybkozłączach, co znacznie przyspiesza czas ich demontażu. Istotny dla fachowców jest wyraźny podział w płycie elektronicznej na podłączenia wysokonapięciowe oraz niskonapięciowe.

Zaletami ważnymi dla użytkownika są małe gabaryty, atrakcyjny design, przyjazny panel sterowania z sygnalizacją stanów pracy, a przede wszystkim wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP 44 oraz pełny system zabezpieczeń.

Kotły z serii Windsor mają nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD oraz bogaty system sterujący. Urządzenia posiadają zintegrowany system autodiagnostyki
z możliwością obsługi przez laptopa oraz funkcją odczytu historii błędów na wyświetlaczu. Ponadto system sterujący obejmuje:
- zintegrowaną regulację temperatury zasobnika,
- sterowanie Open-Therm,
- sterownie pogodowe,
- zabezpieczenie antyzamarzaniowe,
- możliwość pracy w układach kaskadowych oraz współpracy z kolektorami słonecznymi,
- możliwość podłączenia dwóch rodzajów pomp - standardowej oraz energooszczędnej PWM,
- możliwość ustawienia na panelu sterowania parametru ogrzewania podłogowego, który ogranicza temperaturę zasilającą do 55°C.
Należy pamiętać, że kotły kondensacyjne najlepiej współpracują z układami niskotemperaturowymi, ponieważ temperatura wody zasilającej i powrotnej jest zawsze poniżej granicy wykraplania pary wodnej, co sprawia, że kocioł pracuje przy pełnej kondensacji w ciągu całego sezonu grzewczego. Kotły Windsor zasilające podłogówkę osiągają sprawność 107,8 % (temp. powrotna 30°C).

Urządzenia dwufunkcyjne, dzięki dodatkowemu wymiennikowi płytowemu, zapewniają wysoki przepływ ciepłej wody użytkowej. Przy Δt=30°C produkcja wody wynosi od 9,5 l do 14,6 l/min w zależności od wersji mocowej kotła.  

Istotną cechą nowej linii kotłów kondensacyjnych Windsor jest korzystny stosunek ceny do jakości urządzenia. Doskonałe parametry techniczne , niskie koszty serwisowe, dostępność i cena części zamiennych są niepodważalnym atutem produktu.

Grupa SBS
Raty Santander Consumer Bank

INTERAM Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Grupa SBS występujące w roli pośrednika kredytowego sporządza i zawiera umowy o kredyt na zakup towarów i usług w imieniu i na rzecz Santander Consumer Bank S.A., wydaje Formularz Informacyjny, przyjmuje oświadczenia o odstąpieniu  od umowy kredytu oraz udziela wyjaśnień dotyczących treści wymienionych dokumentów. O szczegóły pytaj sprzedawcę lub sprawdź na www.santanderconsumer.pl